Вівторок, 29 листопада 2016 10:27

Історія успіху: Андрій Прокопенко

Сьогодні ми анонсуємо нову рубрику “Історія успіху”, у рамках якої будемо ділитися досягненнями учасників наших програм. Цього разу героєм рубрики став Andrii Prokopenko, учасник нашої першої Школи Для Регіональних Журналістів.

Андрій створив у Миколаєві нове ЗМІ – СВІДОК.info, двомовний ресурс, на якому висвітлюються політичні та соціальні події міста і регіонів.

Ми поспілкувалися з Андрієм та дізналися від нього деякі цікаві подробиці.

 

 

прокопенко2Як довго існує ваш сайт?

Наш сайт СВІДОК.info існує з 1 вересня 2016 року. Перші півтора місяці сайт працював у тестовому режимі, за цей час ми перевіряли його технічні можливості. Потім розпочали повноцінну роботу. Сайт з'явився не одразу. Спочатку була ідея, яка витримувалась десь два роки, останні півроку з яких пішли на пошуки ресурсів для роботи.

 

А у чому саме полягає ідея проекту СВІДОК.info ?

Ми намагаємося формувати в Миколаєві громадянську журналістику. Коли такі мої думки збіглися з думками мого товариша, який прагнув створити щось на кшталт власної соціальної мережі, ми одразу від ідеї перейшли до справи. Як бачите, справа вже почалась. Наразі сайт трохи недопрацьований, тому попереду ще багато сюрпризів і цікавинок. Але й у такому вигляді в нас уже з'являються прихильники, які раді поділится з нами власним контентом.

 

Як ви шукали спонсорів?

Ми з друзями одразу відкинули ідею пошуку спонсорів серед політиків, бо у подальшому це зобов'язувало б нас на певну поступливість щодо їхньої діяльності. Тому основні витрати ми поклали на самих себе, багато чого самі й зробили. Наприклад, сайт був розроблений співзасновником нашого видання Денисом Семеріковим. Технікою частково забезпечили друзі-бізнесмени, які не мають відношенні ні до політики, ні до Миколаєва, у якому ми працюємо. А взагалі, питання коштів завжди нагальне для нашої справи.

 прокопенко

Чи маєте ви свій штат?

Поки що штату як такого ми не маємо, навіть не маємо власної редакції. Сайт побудований за таким принципом, що новини можуть публікувати самі ж читачі, які стали свідками тих чи інших подій. Це наше головне завдання — створити не редакцію, а спільноту, об'єднану одним великим бажанням побудувати громадянську журналістику в Миколаєві. Звісно, мої друзі-журналісти допомагають майже на волонтерських засадах формувати професійні новини. Говорити про якийсь нормальный штат можна буде лише тоді, коли знайдемо собі місце для штаб-квартири.

 

Наскільки Школа Для Регіональних Журналістів стала вам у пригоді під час роботи над СВІДОК.info ?

Програма Фонду не тільки показала мені сучасні засоби створення новин, якими я з радістю користуюсь і сьогодні, але й стала справжнім поштовхом для створення власної справи. Впродовж деякого часу я чітко знав, що хочу створити свій проект, але не розумів до кінця, яким він повинен бути, щоб вирізнятися серед інших. Певним чином досвід, отриманий завдяки участі у Школі Для Регіональних Журналістів, допоміг зробити сайт унікальним, самобутім.

 

Ми пишаємося Андрієм і певні, що в подальшому будемо чути від нього й інші гарні новини!